Baccarat Zasady Gry – Zobacz jak grać w baccarat!

Bakarat

Wymyślenie bakaratu przypisuje się średniowiecznemu włoskiemu mistrzowi tarota Feliksowi Falguere. Nazwa bakarat (baccarat) pochodzi od włoskiego słowa oznaczającego zero, gdyż w grze tej, inaczej niż w innych grach karcianych, dziesiątka i figury mają wartość najniższą, czyli zero. Co sprawiło, że ta gra przetrwałą do naszych czasów i stała się jedna z bardziej znanych gier hazardowych?

Bakarat to gra niezwykle prosta, co sprawia, że już po przyjrzeniu się kilku rozdaniom, możemy grać na równi z innymi graczami. Pojedyncza rozgrywka jest bardzo szybka, dzięki czemu gra nabiera tempa. W bakaracie dużą rolę odgrywa szczęście i intuicja, ale mimo to szanse wygranej są wysokie – w porównaniu z innymi grami przewaga kasyna jest niewielka i wynosi ciut ponad 1%. Zdecydowanym atutem jest także fakt, iż wygrana nie jest uzależniona od tego, czy dostaliśmy dobre karty, gdyż możemy obstawić, że mamy słabsze karty od bankiera i w ten sposób wygrać.

Etapy gry:

 • Obstawianie.

Pojedyncza rozgrywka toczy się pomiędzy bankierem (stałym lub przechodnim) a graczem. Gracz obstawia w ciemno, czy wynikiem tej rozgrywki będzie jego wygrana, wygrana bankiera czy też remis. Czasami zdarza się, że także nie uczestniczący bezpośrednio w rozgrywce gracze maja możliwość stawiania zakładów. Następnie bankier rozdaje po dwie odkryte karty sobie i graczowi.

 • Liczenie kart.

Każda karta ma przypisaną odpowiednią ilość punktów:

As – 1 punkt

2-9 – tylke punktów ile pokazuje karta

10, figury – 0 punktów

Wynik stanowi suma punktów w kartach z „odciętą” cyfrą dziesiątek, np.

Dziewiątka i as = 9+1 =10 => 0

Szóstka + ósemka = 6+8 = 14 => 4

Piątka + Dama = 5+0 = 5

 • Porównanie kart

Jeśli po rozdaniu dwóch kart gracz otrzymuje wynik 8 lub 9, czyli tzw. „układ naturalny” to wygrywa. Jeśli 8 lub 9 punktów ma bankier, to wygrywa bankier. Jeśli zarówno gracz jak i bankier mają „układ naturalny”, to wygrywa wyższy lub jest remis. Gra kończy się na tym etapie, chyba, że obie strony mają niższą niż 8 ilość punktów. Wówczas dobierana jest trzecia karta.

 • Trzecia karta

Reguły dobierania kart dla gracza i dla bankiera różnią się od siebie. Gracz dostaje dodatkową kartę, jeśli wynik z dwóch pierwszych kart wynosi 5 lub mniej. Jeśli miał 6 lub 7 kart, to nie dostaje dodatkowej karty. Jeśli bankier ma 2 lub mniej punktów to dobiera kartę. Gdy bankier ma 3-6 punktów, to o tym czy ma dobrać trzecią kartę czy nie decyduje to, jaką trzecia kartę dobrał gracz. Reguły dobierania trzeciej karty przez bankiera różnią się od siebie w poszczególnych kasynach. Gracz może się z nimi zapoznać, jednak nie jest to konieczne. Bankier zawsze stosuje się do reguł.

 • Zakończenie

Po dobraniu trzeciej karty znów liczy się punkty i wygrywa ten, kto ma ich więcej. Nagrodę za obstawienie wygranej gracza lub bankiera wypłaca się w stosunku 1:1, zaś trafne wytypowanie remisu (który jest mało prawdopodobny) w stosunku 8:1.

Życzę szczęścia wszystkim grającym w bakarat 🙂

Kasynomaniak.com

Słowa kluczowe:

Konstruktywna ocena jest na wagę złota! Zostaw poniżej ślad po sobie.

   Dodaj opinię

   🎲 TOP *Ranking* Najlepsze Kasyna Online (internetowe) - sam Zobacz!
   Logo
   Porównaj wybrane
   • Total (0)
   Porównaj
   0