Gry karciane czy gry stołowe?

 

Karty znane są już od ponad tysiąca lat – prawdopodobnie pierwsze karty powstały w Chinach przed X wiekiem.

Przez ten niezwykle długi okres czasu powstało bardzo wiele gier karcianych i ich odmian. Część z nich przeniknęła i na stałe zadomowiła się w świecie hazardu. Wśród gier karcianych wyróżniamy takie, w których celem jest pozbywanie się lub zdobywanie kart (np. remik, makao), tworzenie układów kart (np. poker), oraz takie, w których wygrana uzależniona jest od wartości otrzymanych kart (np. blackjack, baccarat). Z oczywistych przyczyn grami hazardowymi stały się te, w których pojedyncza rozgrywka jest stosunkowo krótka. Wiele z gier karcianych ma tę zaletę, że na wynik rozgrywki wpływa nie tylko czynnik losowości, ale także umiejętności gracza.

 

Pod nazwą gry stołowe, kryje się zdecydowana większość gier hazardowych, które rozgrywa się siedząc przy specjalnym stoliku.

Także gry karciane należą do gier stołowych, jednak ze względu na ich mnogość utworzyliśmy dla nich osobny dział. Gry stołowe niewykorzystujące kart to przede wszystkim ruletka i kości. Do każdej z gier istnieją specjalne stoły z namalowanymi polami, na których należy ustawiać żetony. Każde pole odpowiada pewnemu zakładowi – obstawiamy jaki będzie wynik rzutu kości czy numer wylosowany w ruletce. Obstawienie konkretnych sytuacji jest ryzykowne, ale wygrane są odpowiednio wysokie. Dla ostrożniejszych graczy są przygotowane mniej płatne pola, na których obstawia się pewne grupy sytuacji, np. liczba parzysta w ruletce, czy co najmniej jedna wyrzucona piątka w kościach.

Słowa kluczowe:

Konstruktywna ocena jest na wagę złota! Zostaw poniżej ślad po sobie.

   Dodaj opinię

   🎲 TOP *Ranking* Najlepsze Kasyna Online (internetowe) - sam Zobacz!
   Logo
   Porównaj wybrane
   • Total (0)
   Porównaj
   0