Zasady gry w Black Jack – Jak grać w BLACK JACK

Przewodnik po grze w Blackjack.

Blackjack, nazywany także grą w 21, to fascynująca karciana gra hazardowa. Gra się niej przeciwko dilerowi (krupierowi), a jej celem jest osiągnięcie wyższej wartości kart w ręku niż w ręce dilera, przy czym nie można przekroczyć 21 punktów. Czy jesteś gotów zgłębić tajniki Blackjacka? Przeczytaj przewodnik po Blackjacku i dowiedz się jak grać w Blackjacka, aby wygrywać. Ten przewodnik umożliwi Ci spojrzenie na tą grę „od zaplecza” i pozwoli przyjrzeć się mechanizmom działającym w Blackjacku. Dowiesz się jakie są zasady gry,  przebieg rozgrywki oraz wartości poszczególnych kart w Blackjacku.

Dlaczego warto grać w Blackjack?

Blackjack to jedna z najpopularniejszych gier kasynowych na świecie. Gracze cenią ją przede wszystkim za szybkość rozgrywki i proste zasady gry. Blackjack to jedna z tych karcianych gir hazardowych, która naprawdę wzmaga podekscytowanie u grających. Nie ważne czy grywasz od czasu do czasu czy też jesteś profesjonalnym graczem w Blackjacka – ta gra dostarcza rozrywki każdemu. W Blackjacka możesz grać w kasynie stacjonarnym, ale także w kasynie online.  Możesz także grać z przyjaciółmi lub rodzinom we własnym domu.

Przebieg gry blackjack.

To co musisz wiedzieć na początek, to że w Blackjacku gra toczy się pomiędzy tobą a dilerem. Przy stoliku może grać jednocześnie kilku graczy jednak ty nie musisz się nimi przejmować. Nie ważne jak dobrzy są pozostali gracze – wszystko co musisz zrobić to skupić się na kartach swoich i dilera. Grasz przeciwko dilerowi, a nie przeciwko innym graczom!

Cel Blackjacka jest prosty: przebij rękę dilera, ale nie przekraczając 21 punktów. Ugranie większej ilości punktów niż 21 jest jednoznaczne z przegraną.

Aby wejść do gry musisz obstawić zakład umieszczając swoje żetony na stole, czy to realnym w kasynie czy w wirtualnym kasynie online. Różne stoły różnią się wysokością zakładów.  Stoły do Blackjacka mają ustalone limity zakładów. Często określony jest nie tylko minimalna kwota zakładu, ale także maksymalna ilość żetonów jaką możesz obstawić. Wybierz stół, który zaspokoi Twoje wymagania dotyczące stopnia ryzyka związanego z grą, a który to dodaje grze ten niesamowity dreszczyk emocji. Duże stawki to duże ryzyko, ale też duże wygrane. Mniejsze stawki to potencjalnie mniejsza strata, ale też odpowiednio mniejszy zysk. Wszystko zależy od twoich preferencji i zasobności portfela.

Przed każdą turą diler tasuje karty, a następnie kładzie dwie odkryte karty dla każdego gracza na stole (awersem do góry) oraz jedną odkrytą kartę dla siebie. To czas abyś przygotował swój plan gry. Policz punkty jakie otrzymałeś oraz punkty jakie ma diler.

Jaką wartość mają karty w Blackjacku? Blackjack twardy i miękki.

Wyróżniamy dwie odmiany Blackjack – twardą i miękką. Różnią się one sposobem zliczania punków wynikających z wartości kart.

 • Karty od 2 do 10 – zarówno w twardym jak i w miękkim blackjacku są warte tyle ile wskazuje cyfra na karcie, czyli dwójka jest warta 2 punkty, siódemka -7. Kolor karty nie ma znaczenia.
 • Karty z postaciami – król, dama, walet – w obu odmianach blackjacka są warte po  19 punktów
 • As – to jak traktujemy asa zależy od odmiany gry Blackjack.  Grając miękką ręką As może przyjmować wartość 1 lub 11 w zależności od tego  co jest bardziej korzystne dla gracza. Gra twardą ręką to liczenie Asa zawsze jako 1 punkt.

Widzimy, że grając miękką ręką możemy osiągnąć 21 punktów (czyli tzw. Blackjacka) mając tylko dwie karty – Asa oraz karta za 10 punktów. Gra twardą ręką uniemożliwia osiągnięcie maksymalnej ilości punków w dwóch kartach.

Ale pamiętaj! Nie chodzi o to, żeby mieć 21 punktów. Wystarczy, że masz więcej punktów niż krupier. Możesz wygrać nawet mając 4 punkty.

Ubezpieczenie Blackjacka

Jeśli odkrytą kartą krupiera jest As, gracz może wybrać zakład ubezpieczeniowy. Ma to na celu ochronę gracza przed krupierem, który ma blackjacka (as + karta wartości 10). Zakład ubezpieczeniowy jest obstawiany dodatkowo ponad zakład początkowy.

Możliwe reakcje podczas gry w Blackjacka.

Twoja akcja będzie zdeterminowana przez dwie rzeczy: karty które trzymasz w ręce i karty które posiada diler. Nie ma znaczenia jakie karty posiadają inni gracze przy twoim stoliku.

Aby pokonać dilera masz do dyspozycji różne możliwe akcji:

 • Hit, czyli dobierz. Polega na dobraniu dodatkowej karty.
 • Stand, czyli stój. Jak sama nazwa wskazuje nie robisz nic.
 • Double, czyli podwój, polega na dobraniu karty i jednocześnie podwojenie swojego zakładu
 • Split, czyli rozdziel. Ta reakcja umożliwia rozdzielenie swoich kart w przypadku kiedy są to dwie identyczne karty.
 • Ubezpiecz, jeśli odkrytą kartą dilera jest As.

Split, czyli podziel

Jeśli podczas gry w blackjacka otrzymasz dwie takie same karty możesz rozdzielić je i grać na dwie ręce, zwiększając tym samym szanse wygranej. Wielu graczy decyduje się nie dzielić pary, która jest warta 20 punktów, gdyż jest to bardzo wysoki wynik i daje dużą szansę wygranej. Warto jednak podzielić parę asów, ponieważ istnieje spora możliwość trafienia blackjacka czyli 21. Kiedy podwoisz stawkę, podwoisz zakład i weźmiesz ostatnią kartę.

Gra w blackjacka jest również powiązana z wieloma opcjonalnymi zakładami znanymi jako zakłady dodatkowe. Te zakłady mogą nie zawsze być dostępne i różnią się w zależności od stołu.

Działania krupiera

Po określeniu działań, które podejmiesz, pozwól grze się rozegrać i licz na szczęście. Reszta gry jest już niezależna od twoich działań. Kiedy każdy gracz podejmie wybraną przez siebie akcję, otrzyma karty, podbije zakłady itp. następuje akcja dilera. Bywa, że krupier ma dowolność działania, jednak zazwyczaj krupiera obowiązują pewne zasady determinujące jego działania, np. konieczność dobierania jeśli w ręce ma poniżej 16, lub niedobieranie jeśli ma więcej niż 17.

Kolejność graczy w Blackjacku

W kasynach stacjonarnych zasadą jest, że gracze nie dotykają kart rękoma. Krupier rozdaje karty od lewej do prawej. Krupier rozdaje sobie karty na końcu. Po rozdaniu kart akcja będzie się obracać od jednego gracza do drugiego także od lewej do prawej.

Remis w Blackacku

Jeśli ręka gracza i ręka rozdającego mają taką samą wartość, następuje twz. push. W tej sytuacji gracze otrzymują zwrot pieniędzy za zakład.

Pamietaj!

Blackjack to gra  hazardowa i może uzależniać! Graj odpowiedzialnie. Kontroluj swój budżet! Ustal budżet z góry i trzymaj się go!

Słowa kluczowe:

Konstruktywna ocena jest na wagę złota! Zostaw poniżej ślad po sobie.

   Dodaj opinię

   🎲 TOP *Ranking* Najlepsze Kasyna Online (internetowe) - sam Zobacz!
   Logo
   Porównaj wybrane
   • Total (0)
   Porównaj
   0